London Bus RML 2736
Z 1976r., 9,1m długości, 4,4m wysokości, 80 osobowy. Dwu piętrowy, wersja Cabrio. Idealny na imprezę oraz do transportu gości weselnych.

Wykorzystanie ikony brytyjskiej motoryzacji do transportu gości weselnych? Czemu nie – widok czerwonego piętrowego autobusu z otwieranym dachem spowoduje szybsze bicie serca u przechodniów, jednocześnie budząc zachwyt wśród pasażerów, którzy będą mogli zasiąść w fotelach pasażerów autobusu London Bus RML 2736. Autobus sprawdzi się także w roli środka transportu wycieczek i większych grup pasażerów, którzy pragną zwiedzić miasto lub w sposób stylowy, rzucający się w oczy, dostać się pod wskazany adres.

Czerwona ikona Londynu

Kultowe czerwone autobusy produkowane były od 1957 roku przez firmę AEC. Przez wszystkie lata produkcji, z taśm produkcyjnych zjechało zaledwie 2876 pojazdów. Jeden z nich, model RML 2736 znajduje się w posiadaniu naszej firmy. Jest to jeden z ostatnich modeli wyprodukowanych przez Angielską firmę. Autobus pochodzi z 1976 roku. Może jednocześnie przewozić do 72 pasażerów (nie licząc kierowcy). Dwukondygnacyjny, wygodny, stylowy, z otwieranym dachem – taki autobus to marzenie niejednego konesera. Najważniejsze jest to, że Routemaster przyciąga spojrzenia, jest unikatowy i na swój sposób szalony. Wysokość 9,1 metra, szerokość 4,4 metry mówią same za siebie – na polskich drogach nie znajdziemy drugiego takiego autobusu.

Autobusy wiernie służyły mieszkańcom Londynu. Niestety, ich żywot dokonał się w grudniu 2009 roku, kiedy to Routemaster został wycofany z ostatniej linii (numer 159), na której kursował. Skupmy się jednak na specyfice tego pojazdu. To ona sprawiła, że cały świat kojarzy czerwone piętrowe autobusy z Londynem. Wygląd i konstrukcja autobusu, która odbiega w znaczącym stopniu od przyjętego schematu to największy atut tego pojazdu. Oddzielona od pasażerów kabina kierowcy, dwie kondygnacje, tylne wyjście z imitacją rampy, która pozwalał na swobodne wsiadanie i wysiadanie pasażerów nie tylko podczas postoju na przystanku, ale także w korkach lub w momentach, kiedy kierowca zatrzymywał się na światłach.

Źdźbło historii

Pierwszy raz londyński autobus został pokazany w 1954 roku w Londynie. Wówczas został okrzyknięty nowym, lepszym środkiem komunikacji miejskiej każdego londyńczyka. Problemem była długość (pierwsze autobusy mierzyły ponad 8,36 metra). Rząd Wielkiej Brytanii musiał zmienić przepisy, aby London Bus RML mógł swobodnie poruszać się po Londynie. Dopiero w 1959 roku autobusy wyjechały niemalże na wszystkie linie miasta. Służyły mieszkańcom przez kilkadziesiąt lat. Swoją niezawodnością i wygodą oraz unikalną konstrukcją zostały uznane za jedne z najlepszych na świecie. Nie tylko przez mieszkańców Londynu, ale także przez turystów, którzy do tej pory kojarzą wyjazdy do Londynu z wielkimi, wysokimi, dwukondygnacyjnymi czerwonymi autobusami London Bus RML.

Obecnie autobusy zostały wycofane z czynnej służby w komunikacji miejskiej. Można je spotkać w muzeach oraz firmach, które zajmują się organizacją wycieczek. Jeden z egzemplarzy znajduje się w naszej firmie. To oryginalny model, który został odrestaurowany na potrzeby klientów, którzy pragną zapewnić unikalny środek transportu dla większej grupy swoich znajomych. Przypomnij, autobusem może podróżować dokładnie 72 pasażerów.

Ceny netto, obowiązują na terenie Poznania, dojazd w inne miejsce 5zł/km liczony tylko w jedną stronę i dojedziemy wszędzie 😉
Samochody wypożyczamy tylko z szoferem, podana liczba miejsc oznacza ilu klientów możemy zabrać, nie wlicza się do niej szofera. Bierzemy udział w najbardziej nietypowych, niezwykłych i szalonych przedsięwzięciach. Nie bój się zapytać. Zadzwoń: 889-480-777 lub Napisz